Przyjęcie

Zabawy weselne to deser dla fotografa. Czas już nikogo nie goni, nie ma stresu, napięcie zostało rozładowane powitalnym kieliszkiem szampana, na twarzach gości uśmiech a po pierwszym toaście zaczyna się szaleństwo na parkiecie. Pierwszym ważnym elementem przyjęcia weselnego jest zwykle przywitanie Pary Młodej chlebem i solą, następnie przywitanie gości przez prowadzącego, toast za zdrowie Pary Młodej, po czym goście zasiadają do stołów. Pierwszym tańcem lub polonezem rozpoczyna się oficjalnie taneczna część imprezy. Stałymi elementami w dalszej części przyjęcia weselnego są podziękowania dla rodziców oraz zabawy oczepinowe i tort weselny.

Na każdym przyjęciu weselnym dużo się dzieje, są tańce, rozmowy, toasty, śpiewy, różnego rodzaju występy, są niespodzianki przygotowane przez nowożeńców, są spontaniczne sytuacje wywołane przez gości weselnych. Nie lada wyzwaniem jest uwiecznić na zdjęciach jak najwięcej z tego, co się dzieje, dlatego na weselu muszę mieć oczy dookoła głowy.

Fotografia ślubna jest pamiątką nie tylko dla Pary Młodej ale też dla rodziny i gości, dlatego jako fotograf muszę zadbać o dobry kontakt z gośćmi, by nie powodować ich skrępowania przed obiektywem. Oprócz zdjęć najważniejszych fragmentów wykonuję zdjęcia par, zdjęcia grupowe, czy też fotografuję Parę Młodą z gośćmi. Najczęściej reportaż ślubny kończę około godziny pierwszej w nocy